Sihirli Bahçe Montessori Okulu

Tamamlanmış Projeler

Tüm dünyada ki Montessori eğitimi veren okullarda, çocukların doğru yerlere yardım etmeyi öğrenmeleri, paylaşımlarını doğru kişilere yapmaları ve bu yaptıkları yardımlardan mutlu olmayı bilmeleri için bu tür çalışmalar yapılmaktadır. Sihirli Bahçe Montessori Okulu Sosyal Sorumluluk Projeleri 2004-2010 yılları arasında gerçekleştirdiği “Bahar Şenliği” kutlamaları başladı. Daha sonra farklı etkinlikler yapılarak hazırlanan yardımlar ihtiyacı olan kurumlara iletildi. Bütün bu yardımlar esnasında katılımlarını ve desteklerini bizden esirgemeyen herkese tekrar teşekkür ediyoruz.

2004-Mayıs Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Sincan Çocuk Yuvası’na halı kaplandı.

2005-Mayıs Karaşar Parasız Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na oyun parkı yaptırıldı.

2006-Mayıs Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Sincan Çocuk Yuvası’nın mutfağı ve kapıları yenilendi.

2007-Mayıs Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İhsan Yazman Çocuk Yuvası’na alınacak servis aracına 1/3 oranında katkı bulunuldu.

2008-Mayıs Seyranbağları Yetiştirme Yurdu’nun pencere çerçevelerinin yenilendi ve camları çift cam yaptırıldı.

2009-Mayıs Keçiören Sancaktepe İlköğretim Okulu bahçe duvarı yaptırıldı. Devrek Yazıcık Köyü İlköğretim Okulu’na öğrenme güçlüğü olan çocuklar için özel bir sınıf yaptırıldı.

2010-Mayıs Mamak Atlıoğlu İlköğetim Okulu’na oyun parkı yaptırıldı.

2011-Mayıs “Bir Dünya” Projesi Urfa Birecik Zübeyde Hanım Anaokulu çocuklarına oyuncak, kitap, mont, giysi ve ayakkabı alındı. (160 Çocuk için)

2011-Aralık “Bir Dünya” Projesi Mardin Kızıltepe Gürmeşe Köyü İlköğretim Okulu Öğrencilerine kışlık mont ve kışlık ayakkabı alındı. (85 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Trabzon Araklı Köprüüstü İlköğretim Okulu Öğrencilerine kışlık mont ve kışlık ayakkabı alındı. (52 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Erzurum Hınıs Çakmak Köprüüstü İlköğretim Okulu Öğrencilerine kışlık mont, kışlık ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri alındı. (45 Çocuk için)

2013-Şubat “Bir Dünya” Projesi Bitlis Hizan Erencik İlköğretim Okulu için ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemesi. (26 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Hakkari Doğanyurt İlköğretim Okulu için ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemesi. (44 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Van Tunca Uras İlköğretim Okuluna mont,  ayakkabı. (60 Çocuk için)

2013-Haziran “Bir Dünya” Projesine katkı sağlamak adına yapılan 10. Geleneksel Sihirli Bahçe Montessori Okulu Bahar Şenliği’nden elde edilen gelir ile Necla Kızılbağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin banyo tadilatları gerçekleştirildi.

2013-Aralık “Bir Dünya” Projesi kapsamında Mardin Midyat Adaklı İlköğretim Okulu’nda 14 öğrencinin, Siirt Kurtalan Yayıklı İlköğretim Okulu’nda 24 öğrencinin, Adıyaman Ağaçkonak İlköğretim Okulu’nda 12 öğrencinin ve Bitlis Hizan Erencik İlköğretim Okulu’nda 32 öğrencinin, kışlık bot, kışlık mont ve kırtasiye malzemesi ihtiyaçları karşılandı.