Sihirli Bahçe Montessori Okulu

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz Devam Ediyor..

 

SİHİRLİ BAHÇE MONTESSORİ OKULU SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Sayın Velimiz,

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenliklerimizin bu yıl 12.’sini kutluyoruz.

Sihirli Bahçe Montessori Okulu Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında kuruluşundan bu yana her sene gerçekleştirdiği Bahar Şenliği kutlamalarına devam ediyor.

Tüm dünyada  Montessori eğitimi veren okullarda, çocukların doğru yerlere yardım etmeyi öğrenmeleri, paylaşımlarını doğru kişilerle yapmaları ve bu yaptıkları yardımlardan mutlu olmayı öğrenmeleri için bu tür çalışmalar yapılmaktadır.

Biz de Sihirli Bahçe Montessori Okulu olarak  çocuklarımızla birlikte bütün bir yıl boyunca el emeği göz nuru materyaller hazırlıyor ve bu materyalleri çocuklarımızla satıyoruz.

Ayrıca sizlerin de katkılarıyla Piyango Çekilişi yapıyoruz. Piyango çekilişimiz için velilerimizden arzu ettikleri şekilde katılımlar bekliyoruz.(Örneğin: iş alanlarıyla ilgili bir armağan veya sunabilecekleri materyaller) . Piyango bileti alan velilerimize şenlik günü yapılacak olan çekilişte bu sürpriz hediyeleri dağıtacağız.

Bu çalışmalar sonunda, şenliğimizden elde ettiğimiz geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne gelen başvurular doğrultusunda, eğitim bursuna ihtiyacı olan üç Tıp Fakültesi öğrencisinin bir senelik bursunu; ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin yürüttüğü ‘Anadolu’da Bir Kızım Var’ projesi kapsamında, lise öğrencisi iki kız çocuğunun bir yıllık eğitim ve kırtasiye masraflarını karşılamak üzere değerlendireceğiz.

Sosyal Sorumluluk Projelerimize destek olan tüm velilerimize tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Projeler Kapsamında yaptığımız bazı çalışmalar:

2004-Mayıs;

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Sincan Çocuk Yuvası’na halı kaplanması.

 

2005-Mayıs;

Karaşar Parasız Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na oyun parkı yapılması.

 

2006-Mayıs ;

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Sincan Çocuk Yuvası’nın mutfağının ve kapılarının yenilenmesi.

 

2007-Mayıs;

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İhsan Yazman Çocuk Yuvası’na alınacak servis aracına 1/3 oranında katkıda bulunulması.

 

2008-Mayıs;

Seyranbağları Yetiştirme Yurdu’nun pencere çerçevelerinin yenilenmesi ve camların çift cam yaptırılması.

 

2009-Mayıs;

Keçiören Sancaktepe İlköğretim Okulu bahçe duvarının (Duvar olmadığı için yola fırlayan bir çocuk trafik kazasında vefat etmişti.) yaptırılması.

Devrek Yazıcık Köyü İlköğretim Okulu’na öğrenme güçlüğü olan çocuklar için özel bir sınıf yapılması.

 

2010-Mayıs ;

Mamak Atlıoğlu İlköğetim Okulu’na oyun parkı yaptırıldı.

 

2011-Mayıs

“Bir Dünya” Projesi Urfa Birecik Zübeyde Hanım Anaokulu çocuklarına oyuncak, kitap, mont, giysi ve ayakkabı alındı. (160 öğrenci)

 

2011-Aralık

“Bir Dünya” Projesi Mardin Kızıltepe Gürmeşe Köyü İlköğretim Okulu Öğrencilerine kışlık mont ve kışlık ayakkabı alındı. (85 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Trabzon Araklı Köprüüstü İlköğretim Okulu Öğrencilerine kışlık mont ve kışlık ayakkabı alındı. (52 Çocuk için)

“Bir Dünya” Projesi Erzurum Hınıs Çakmak Köprüüstü İlköğretim Okulu öğrencilerine kışlık mont, kışlık ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri alındı. (45 Çocuk için)

 

2012-Şubat

“Bir Dünya” Projesi kapsamında Bitlis Hizan Erencik İlköğretim Okulunun 26 Öğrencisi için ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemesi alındı.

“Bir Dünya” Projesi kapsamında Hakkari Doğanyurt İlköğretim Okulunun 44 Öğrencisi için ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemesi alındı.

“Bir Dünya” projesi kapsamında Van Tunca Uras İlköğretim Okulu’nun 60 Öğrencisi için mont ve ayakkabı alındı.

2013-Nisan

Hizan İlçesi Erencik İlköğretim Okulu Hakkari:Doğanyurt İlköğretim Okulu Van:Tunca Uras İlköğretim Okulu

Öğrencilerinin mont, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi eksiklerinin giderilmesi.

 

2013-Haziran

“Bir Dünya” Projesi kapsamında Necla Kızılbağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 2 odanın banyolar dahil tamamen yenilenmesi sağlandı.

 

2014-Şubat

Mardin Kızıltepe Gürmeşe Köyü İlköğretimokulu Trabzon Araklı Köprüüstü İlköğretimokulu Erzurum Hınıs Çakmak İlköğretimokulu

Öğrencilerinin mont, ayakkabı, kırtasiye malzemesi ve araç eksiklerinin giderilmesi.

 

2015-Ocak

Şanlıurfa:Harran Ekinli İlkokulu Şırnak:İdil Tepeköy İlkokulu

Erzurum:Ağaçlı İsa Arman İlkokulu ve Ortaokulu Siirt:Kurtalan Bozhöyük 80.Yıl İlkokulu Öğrencilerinin mont, ayakkabı, kırtasiye malzemesi ve araç eksiklerinin giderilmesi.