Sihirli Bahçe Montessori Okulu

Aileye Mektup

Kurucumuz ve Yöneticimiz Nesrin Demiray’dan Aile Mektubu

Sevgili Aileler,

Türkiye’de okul öncesi eğitime verdiğimiz ciddiyet ve önem nedeniyle çocuklar için çok özel bir okulun kurulması görevini üstlendik. Bu görevin sorumluluğuyla uzun ve hassas araştırmalar ertesinde Montessori Yöntemi’nin diğer tüm eğitim yöntemlerinin ve geleneksel anlayışın çok ötesinde sonuçlara ulaştığını gördük. Böylece, Türkiye’de Montessori Yöntemi’ni tüm ilkeleriyle uygulayan bir Montessori Okulu olmanın ve Montessori’nin adını okulumuzun adında taşımanın bana hissettirdiği gururu sizlerle paylaşıyorum.

Çocuklar için hazırladığımız bu mekanda çocuğun tüm hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı becerileri kendi yapısına göre, diğerlerine güven duyarak ve özgüvenini geliştirerek, zorlanmadan ve yarıştırılmadan ve en önemlisi de öğrenmenin, üretmenin, sorumluluk almanın mutluluğunu yaşayarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu beceriler her insana hem mesleki, hem sosyal, hem de ruhsal yaşantısında, ona doğru yolu gösterecek olan özellikleri kazandırır. Bununla birlikte unutmamalıyız ki birey aynı zamanda toplumun bir üyesidir, yalnız kişisel gelişim yetmez. Bu nedenle, Montessori, çocuğa sadece kendi gelişiminin anahtarlarını vermekle yetinmez, aynı zamanda insani değerleri de yükseltmeyi öğretir. Böylece, Sihirli Bahçe Montessori Okulu’nun mezunları hayata birçok yaşıtlarının sahip olması mümkün olmayan özellikler ve becerilerle başlarlar.

Son olarak, biz yaptığımız işin önemini anlamış ortak değerlere sahip bir ekibiz. Hepimiz için hayata bakış tek bir cümleyle anlatılabilir “ÖĞRENMENİN MUTLULUĞU”. Siz de bizimle tanışmak ve hakkımızda daha fazlasını öğrenmek isterseniz bizi arayıp bir tarih ve zaman belirleyebilir ya da ana sayfamızda belirtilen günler ve saatler arasında okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.

İçtenlikle,

Nesrin Demiray
Sihirli Bahçe Montessori Okulu Kurucusu ve Yöneticisi