Sihirli Bahçe Montessori Okulu

Kafanız Karışıksa Satranç Oynayın.

Her anne ve baba çocuğunun bedensel,zihinsel ve duygusal olarak gelişmesini ister. Bu nedenle pek çok anne baba çocuğunu sportif bir aktiviteye veya sosyal bir etkinliğe gönderir. Bunda amaç çocuğun gelişimi yanında çevresini daha iyi tanıması,daha iyi iletişim kurması ve sosyal yönünü daha fazla geliştirmesidir. Sportif faaliyetler ve sosyal etkinlikler bunun bir aracıdır. Satranç sporunun da bu alanda farklı ve özel bir önemi vardır. Çünkü satranç ile yaşam arasında benzerlik vardır. Çocukların küçük yaşlarda satranç sporunu öğrenmesini ve sevmesini sağlamak onların matematiksel, duygusal ve sosyal zekaları için son derece yararlı olacaktır.

İyi ve sağlıklı bir eğitim ortamı ancak öğretmen ve aile işbirliği ile sağlanabilir. Aile ve öğretmen arasında karşılıklı sevgi, saygı, işbirliği, hoşgörü gibi olumlu duygular, etkin ve iyi bir iletişimin varlığı öğrencinin yeteneklerinin ve becerilerinin tanınmasına, kendi potansiyeli doğrultusunda eğitilmesine hem akademik hem duygusal hem de sosyal alanlarda başarılı olmasına katkı sağlar.

İşte tüm bu deneyimleri yaşamak, biraz olsun monoton iş hayatından uzaklaşmak için anne babalarımız okulumuzda çocuklarımızla Satranç oynayıp keyifli dakikalar geçirdiler.